zapi.pl

Blog tematyczny zawierający ciekawe inspiracje i porady.

Moda

Jakie są ciekawe prezenty na ślub cywilny?

Jakie są ciekawe prezenty na ślub cywilny?

Wiele osób zastanawia się, jakie warto zakupić prezenty na ślub cywilny. Okazuje się, że kwiaty nie są już tak oczywistym prezentem na ślub, jak jeszcze miało to miejsce dekadę temu. Dlatego warto dowiedzieć się, co wybrać, kiedy nie chcemy dawać samej koperty. Istnieją bardzo ciekawe prezenty na ślub cywilne. Warto dowiedzieć się, jakie z nich są najlepszym wyborem.

Ślubne prezenty

Okazuje się, że kwiaty nie są najlepszą opcją prezentu na ślub. O wiele lepiej wręczyć parze młodej symboliczny upominek, który stanie się pamiątką na lata. Wiadome jest, że kwiaty są piękne, lecz szybko więdną. Dodatkowo nowożeńcy otrzymują ich przeważnie tyle, że w domu może zabraknąć na nie miejsca. Bardzo dużo par zamiast kwiatów wybiera to, żeby goście wsparli datkiem organizacje charytatywne bądź prosi o nieco praktyczniejsze prezenty. Dlatego wiele osób zastanawia się, co wybrać, żeby mieć pewność trafienia z prezentem ślubnym. Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest książka. Jak się okazuje, wspólne czytanie to świetny sposób na spędzenie wieczorów razem. W przypadku, gdy potrafimy dokładnie określić jaki gatunek literacki preferują nowożeńcy, sprawa jest banalnie prosta. Jeżeli natomiast nie wiemy tego, warto wybrać bestsellery. Dobrym ruchem jest zakupienie książek królowej polskiego kryminału. Mowa tutaj o Katarzynie Bondy, która pisze wspaniałe książki trafiające w gust prawie każdej osoby.

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów

Świetnym pomysłem będzie zakup książki kucharskiej bądź podróżniczej. Oczywiste jest to, że wspólne gotowanie bądź poznawanie nowych miejsce to idealny sposób na spędzenie czasu. Świetną propozycją będą kultowe poradniki. Warto postawić na książki Michaliny Wisłockiej. Dobrym wyborem jest ,,Sztuka kochania”. Jest to świetna pozycja, która powinna przypaść do gustu parze młodej. Innym ciekawym pomysłem na prezent ślubny są gry planszowe. Powinny być o wiele lepsze niż standardowe kwiaty, które szybko zwiędną. Jest to też idealna okazja dla pary młodej do lepszego poznania siebie. Dodatkowo to wspaniałą rozrywka na różnego typu imprezach oraz spotkaniach z przyjaciółmi czy rodziną. Idealnym pomysłem będzie zakup gry pt. ,,Gierki małżeńskie”. Warto też pomyśleć nad kupnem prezentu ze specjalnej ślubnej kolekcji. Jest tak, ponieważ w takim przypadku nowożeńcy przez długi okres będą mogli wspominać wyjątkowy dzień ślubu za każdym razem, gdy zobaczą takowy prezent ślubny. Oryginalnym pomysłem na prezent ślubny jest kupno zestawu filiżanek z napisem żona oraz mąż. Warto też dodać do tego napis z datą ślubu. Innym ciekawym prezentem będzie album na zdjęcia, który jest ceniony przez wielu ludzi. Taki prezent sprawi, że para młoda będzie mogła trzymać wszelkie zdjęcia ze ślubu w jednym miejscu, co jest bardzo cenione. Innym fajnym pomysłem jest kupno ręczników z wyhaftowanym napisem. Dość zabawnym prezentem na ślub zamiast kwiatów jest też koszulka z oryginalnym napisem. Z pewnością przypadnie do gustu parze młodej. Kwiaty mogą okazać się niesprawdzonym prezentem.

Udostępnij