zapi.pl

Blog tematyczny zawierający ciekawe inspiracje i porady.

KulinariaLifestyle

Patera na słodycze – jaką wybrać?

Patera na słodycze – jaką wybrać?

Organizacja każdego przyjęcia – domówki, imprezy urodzinowej czy wesela, wymaga odpowiedniego przygotowania. Z tej okazji przyrządzamy dla gości różne przekąski i napoje. Niestety, czasami możemy mieć problem jak estetycznie ułożyć ciasta, chipsy, paluszki lub inne smakołyki, tak aby wyglądały apetycznie. W tym celu bardzo przydatną rzeczą może okazać się patera. Jest ich bardzo dużo do wyboru, w związku z tym, odpowiemy na pytanie, jaką wybrać paterę na słodycze?

Patera na słodycze, na różne okazje

Dobierając wszelkie akcesoria do kuchni staramy się by były one dopasowane pod kątem stylu i kolorystyki. Z reguły kupujemy całe zestawy zarówno talerzy, szklanek czy kieliszków. Patera również powinna pasować do naszej zastawy stołowej, dlatego ważne aby wybrać odpowiednią. Patera na słodycze przyda się na różne okazje, zarówno na zwykłe domówki jak i na bardziej eleganckie przyjęcie. 

patera na słodycze

Patery eleganckie

Eleganckie patery wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, co wpływa również na ich cenę. Droższe będą patery z porcelany, ceramiczne lub kryształowe. Do wyboru będziemy mieć także patery, które są zrobione z kilku różnych materiałów np. połączenie kryształu z mosiądzem, czy też metalowo – pozłacane. Patery w tym stylu nawiązują do różnych epok w sztuce i stanowią dodatkowo dekorację każdego wnętrza. Te najbardziej unikatowe sprzedaje się na specjalnych aukcjach antyków.  

Patery piętrowe

Tego typu patery mogą dawać spektakularny efekt, a ponadto są bardzo praktyczne. Jeśli chcemy zaserwować różne rodzaje smakołyków, to idealnie sprawdzą się takie, które składają się nawet z pięciu pięter. Dzięki temu słodycze możemy podzielić w zależności od rodzaju. Najczęściej są wykonane ze szkła, ceramiki oraz z drewna. 

Patera na słodki stół

Słodki stół to bardzo popularne rozwiązanie do serwowania deserów na weselach. Daje nam szeroki wybór słodkich przekąsek, a także prezentuje się elegancko, dzięki dekoracjom i różnym dodatkom. Przy organizacji wesela warto wziąć pod uwagę opcję ze słodkim stołem, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach. Aby candy bar wyglądał efektownie należy pamiętać o tym, że powinien on być spójny kolorystycznie z resztą dekoracji na sali weselnej. Najlepiej wybrać jeden motyw przewodni naszego wystroju. Jeśli dominują jasne barwy i pastelowe odcienie to nie powinniśmy decydować się na zbyt mocne kolory w dekoracji naszego słodkiego stołu. Ponadto ważnym elementem jest wybór odpowiednich przysmaków, a także estetyczne ich ułożenie. W tym przypadku dobrze sprawdzą się różne akcesoria i naczynia takie jak:

  • szklane kule,
  • miski,
  • talerze,
  • koszyczki
  • patery.

Bardzo efektowne będą w tym przypadku patery, do których powinniśmy dobrać resztę naczyń. Patera na słodki stół, na wesele powinna być dopasowana kolorystycznie do wystroju całej sali. Najlepiej sprawdzą się patery eleganckie, białe lub z dodatkiem złota czy srebra. Warto też zdecydować się na paterę kilkupoziomową, która dodatkowo będzie spełniać funkcję dekoracji.   

Udostępnij