zapi.pl

Blog tematyczny zawierający ciekawe inspiracje i porady.

LifestyleŚlub

Jaka powinna być piosenka na pierwszy taniec?

Jaka powinna być piosenka na pierwszy taniec?

Organizowanie wesela stanowi bardzo duże wyzwanie dla pary młodej. Przygotowania obejmują wiele elementów, takich jak: wynajem i dekoracja sali weselnej, sporządzenie odpowiedniego menu weselnego, wybór orkiestry i fotografa, i wiele innych. Pochłaniają one sporo czasu, a ponadto wywołują stres, ponieważ chcielibyśmy aby tego dnia wszystko wyszło idealnie. Nie możemy również zapomnieć o przygotowaniu się do pierwszego tańca i wyboru odpowiedniej piosenki. W związku z tym musimy zastanowić się, jaka powinna być piosenka na pierwszy taniec?

Piosenka na pierwszy taniec – jaką wybrać?

Dla niektórych wybór odpowiedniej piosenki na pierwszy taniec jest oczywisty. Natomiast bywa też tak, że nie możemy się zdecydować i ciężko podjąć tą również istotną decyzję. Każdy z nas ma swoje gusta muzyczne. Jedni wolą muzykę pop, proste i spokojne piosenki. Są też osoby, które preferują muzykę bardziej rockową, która niekoniecznie sprawdzi się jako podkład muzyczny na pierwszy taniec. 

W wyborze piosenki na pierwszy taniec powinniśmy sugerować się przede wszystkim naszymi preferencjami. Musimy też pamiętać, że jest to wyjątkowy dzień. Piosenkę dobieramy tak, aby łatwo dało się do niej opracować układ taneczny. 

Przed dokonaniem wyboru, warto wspólnie z partnerem na spokojnie posłuchać różnych utworów. Jeśli już uda nam się ustalić, jaka piosenka będzie dla nas idealna, to możemy zacząć przygotowania do pierwszego tańca.

Pierwszy taniec – jak się przygotować?

Przygotowania do pierwszego tańca możemy rozpocząć, poprzez wybór szkoły tanecznej. Profesjonalny choreograf ułoży odpowiedni układ, który idealnie pasuje do wybranej przez nas piosenki. Warto zastanowić się nad szkołą tańca również w przypadku, gdy taniec nie jest naszą najmocniejszą stroną i nie chcemy w ten wyjątkowy dla nas dzień zaliczyć wpadki. Wszyscy goście skupiają swoją uwagę na parę młodą podczas pierwszego tańca, dlatego jest to bardzo istotne. Ponadto pierwszy taniec to moment, uwieczniony na fotografiach ślubnych i jeśli się zdecydujemy, to również na filmie ślubnym. W związku z tym możemy też zdecydować się na specjalne efekty, które mogą nam towarzyszyć podczas tańca. Pary młode często decydują się na tzw. biały dym lub konfetti. Za pomocą konfetti, możemy wystrzelić białe płatki róż lub złote iskierki. Odpowiednia piosenka na pierwszy taniec oraz efektowne dodatki są zatem bardzo istotne.

piosenka na pierwszy taniec

Piosenka na pierwszy taniec – jak powinna być zagrana?

Bardzo ważne, jest to w jaki sposób piosenka na nasz pierwszy taniec zostanie zaśpiewana. Jeśli za oprawę muzyczną odpowiada orkiestra, gdzie muzyka jest grana na żywo, to warto wcześniej umówić się z członkami zespołu i ustalić szczegóły repertuaru. Wówczas możemy zdecydować czy chcemy, aby to orkiestra była odpowiedzialna również za piosenkę na pierwszy taniec. Jeżeli wcześniej wybraliśmy DJ’a to musimy mieć świadomość, że piosenka zostanie zagrana z płyty. Kolejną możliwością będzie zaśpiewanie piosenki przez bliską nam osobę, np. kogoś z rodziny, kto ma talent wokalny i zdecyduje się wykonać dla nas tę piosenkę.  

Udostępnij