zapi.pl

Blog tematyczny zawierający ciekawe inspiracje i porady.

LifestyleModa

Pomysły na etykiety i zawieszki na butelki weselne

Pomysły na etykiety i zawieszki na butelki weselne

Etykiety i zawieszki na butelki weselne stanowią element dekoracji ślubnej, dzięki której podany alkohol będzie się dobrze komponować z innymi dodatkami wystroju. Dlatego przy wyborze odpowiednich etykiet powinniśmy sugerować się tym, jaki jest motyw przewodni i kolorystyka dekoracji na sali weselnej.

Etykiety i zawieszki na butelki weselne w różnym stylu

W zależności od stylu w jakim zdecydujemy się urządzić ślub oraz wesele możemy również dopasować etykiety na butelki weselne serwowanych gościom trunków. Choć nie stanowią one głównej dekoracji to ważne aby pasowały do całości. W ofertach sklepów łatwo znajdziemy różnorodne etykiety w następujących stylach:

  • rustykalny i boho – z motywami kwiatów (np. hortensje, wrzosy róże), w jasnej, pastelowej kolorystyce,
  • klasyczny – tradycyjne zawieszki w stylu glamour będą pasować do każdego wystroju, istotne żeby wybrać odpowiednią kolorystykę,
  • minimalistyczny – wybór etykiet w minimalistycznym stylu również będzie pasować niemal do każdego wystroju,
  • vintage i retro – organizacja wesela w stylu latach 20. lub 60. będzie dobrą okazją, aby zdecydować się na zawieszki w tym stylu.
zawieszki na butelki

Zawieszki na butelki weselne w różnych kształtach

Zawieszki w kształcie kwadratowym lub prostokątnym, wybierane są zdecydowanie najczęściej. Można na nich łatwo umieścić różne wzory, kwiaty oraz napisy. Praktycznym wyborem będą również zawieszki prostokątne, na których łatwo będzie wydrukować wybraną grafikę. Z kolei zawieszki okrągłe lub w kształcie serca będą się wyróżniać. 

Rodzaje papieru na zawieszki i etykiety

Zawieszki i etykiety można wykonać z różnego rodzaju papieru w zależności od naszych preferencji. Papier brokatowy dobrze sprawdzi się jeśli wśród dekoracji dominują elementy w kolorze srebra lub złota. Wówczas alkohole, które będziemy wystawiać na stole będą się ładnie komponować z całością. Z drugiej strony dobrze sprawdzi się papier matowy, który będzie bardziej stonowany i elegancki. Bardzo popularny jest papier fakturowany, w związku z tym często wybiera się go również do drukowania zaproszeń ślubnych. Nieco rzadziej wybór pary młodej stanowi papier perłowy i lustrzany. Natomiast niezależnie od tego na jaki papier się zdecydujemy, możemy zdecydować się na opcję uszlachetnienia go folią lustrzaną. 

zawieszki na butelki weselne

Co umieścić na zawieszkach i etykietach weselnych?

Umieszczenie treści na zawieszkach i etykietach weselnych sprawia, że stają się one oryginalne i spersonalizowane. Od pary młodej zależy co będzie na nich napisane. Może to być humorystyczny tekst, w postaci krótkiego wierszyka lub zabawnej rymowanki. Alternatywą dla wierszyka jest umieszczenie na zawieszce podziękowań dla rodziców, świadków bądź gości weselnych. Ponadto zawsze umieszcza się imiona pary młodej i datę uroczystości.  

Udostępnij